Vysielač bude viac, než len satelit

Nová obytná zóna v lokalite Vysielač má byť viac, než len nefunkčný satelit. Avizujeme dobudovanie športového centra, v blízkej budúcnosti pribudne penzión, zariadenie pre seniorov a začne sa aj s výstavbou centrálneho námestia. 

Vysielač je živý projekt, ktorý sa od začiatku konzistentne hlási k tomu, že priemyselná a obytná zóna budú napojené na kompletnú občiansku vybavenosť. A hoci je výstavba obydlí a priemyslu v počiatočných fázach, začína súbežne s nimi v areáli vyrastať už aj príslušná infraštruktúra.

Pre šport i jeseň života

Pred dokončením sú zrekonštruované priestory nového športového centra, ktoré budú pripravené na prevádzku menšieho wellness centra so saunami, vírivkou a odpočívarňou. V objekte sa ďalej budú nachádzať dve veľké sály vhodné na aeróbne cvičenia a zriadenie fitness centra, ako aj administratívne priestory a menší byt.

Príjemnou správou pre verejnosť môže byť aj informácia o tom, že do štádia rokovaní s potenciálnym investorom dospela výstavba zariadenia pre seniorov. Malo by ísť o neštátne zariadenie s menšou kapacitou, umiestnené v atraktívnom prostredí Vysielača.

Alternatíva nájomného bývania 

Veľké Kostoľany, podobne ako väčšina obcí s porovnateľným počtom obyvateľov a demografického zloženia, nedokážu vzhľadom na existujúce kapacity nájomných bytov uspokojiť záujem všetkých záujemcov. Problém prechodného bývania aj počas dlhšieho obdobia by už v budúcom roku mohol pomôcť vyriešiť penzión, ktorý vyrastie v lokalite Vysielač.

Pôjde o kvalitné ubytovanie riešené systémom buniek, ktoré budú zdieľať spoločnú kuchynku a hygienické zázemie. K dispozícii bude stála recepcia i práčovňa. Krátkodobé i dlhodobé ubytovanie by v ňom mohli nájsť pracovné sily, ktoré budú profesijne viazané k lokalite Vysielača či okolitých obcí. Ubytovanie tu však majú šancu nájsť napríklad aj mladé rodiny, ktoré sú v poradovníku na obecné nájomné byty alebo je ich budúci domov ešte len vo výstavbe.